Problem z polskim znakami

Więcej
9 lata 3 miesiÄ…c temu #235 przez bibliotekarz
Problem z polskim znakami was created by bibliotekarz
Witam
Próbuję wdrożyć etykiety w bibliotece. Niestety mam problem z kodowaniem. Sama etykieta zawiera wszystko co chcę. Jednak zamiast polskich znaków (np. w tytułach) pojawiają się krzaczki. Gdzie można ustawić kodowanie czcionki?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 3 miesiÄ…c temu - 9 lata 3 miesiÄ…c temu #236 przez przemas
Replied by przemas on topic Problem z polskim znakami
Z tego co pamiętam (nie mam włączonego teraz ILSa i piszę z pamięci) to cały system KOHA oparty jest na kodowaniu UTF-8 więc jeżeli jest poprawnie kodowanie ustawione powinno być ok.
Zobacz czy system jest poprawnie ustawiony dla języka polskiego.
Ostatnia9 lata 3 miesiÄ…c temu edycja: przemas od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 3 miesiÄ…c temu - 9 lata 3 miesiÄ…c temu #238 przez bibliotekarz
Replied by bibliotekarz on topic Problem z polskim znakami
Dzięki za szybka odpowiedź. Gdzie mogę znaleźć globalne ustawienia? Co ciekawe wszędzie oprócz etykiet polskie znaki wyświetlają się bez problemu.
Zajrzałem też z ciekawości do wersji demo kohy (demo.koha.org.pl:8080) tu też występuję ten sam problem z etykietami.
Ostatnia9 lata 3 miesiÄ…c temu edycja: bibliotekarz od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 3 miesiÄ…c temu #239 przez przemas
Replied by przemas on topic Problem z polskim znakami
Hmm to chyba problem jest w szablonach etykiet w takim razie - przynajmniej tak mi się wydaje - być może korzysta z fontów które nie mają pl znaków. Ale to trzeba by było sprawdzić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 3 miesiÄ…c temu #240 przez bibliotekarz
Replied by bibliotekarz on topic Problem z polskim znakami
Fonty są standardowe, szału nie ma. Times New Roman, Arial, Courier. Wszystkie posiadają polskie znaki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 3 miesiÄ…c temu - 9 lata 3 miesiÄ…c temu #241 przez przemas
Replied by przemas on topic Problem z polskim znakami
A czy przy próbie wydruku do PDF tęż nie pokazuje pl znaczków? Właśnie sprawdziłem problem jest głownie w eksporcie do PDFa - bo ani w CSV ani w XML tego problemu nie ma - pl znaczki są wyświetlane dobrze. Teraz tylko trzeba dojść dlaczego wyświetla źle, co do fontów nie jestem pewien czy tam są takie które mają "pl" znaczki.
Właśnie sprawdziłem właściwości PDF-a i tam jest kodowanie WinAnsii czyli Windows-1252 character encoding - nie wiem czy w nowszych wersjach coś zmienili - testowałem do tej pory tylko 3.16 ale nie patrzyłam na drukowanie etykiet. Jak znajdę chwilę - co może potrwać niestety - to spróbuję sprawdzić w najnowszej wersji czy się coś zmieniło.

Co mogę doradzić to export do csv i drukowanie etykiet np spod Glabels, wcześniej można zawsze poprawić w jakimś edytorze tekstu.

Pozdrawiam
Ostatnia9 lata 3 miesiÄ…c temu edycja: przemas od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0,000 s.