Statystyki

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #207 przez Bogumiła Urban
Statystyki was created by Bogumiła Urban
Uprzejmie proszę o informację, jak rozwiązaliście kwestię podstawowych statystyk bibliotecznych: odwiedziny, wypożyczenia, zwroty i prolongaty (przez bibliotekarza). Mamy z tym kłopot.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 4 miesiÄ…c temu #209 przez RafalK
Replied by RafalK on topic Statystyki
Sprawdzaliście czy potrzebne raporty są w bibliotece raportów?
SQL Reports
Z tego co widzę większość jest (w szczególności warto się przyjrzeć raportowi: Checkouts & Renewals in Date Range
Co do liczby odwiedzin, policzenie sensownej wartości jest problematyczne. Można co najwyżej przybliżyć tą ilość, poprzez założenie, że np. jakaś akcja (jaka?) na koncie czytelnika to są odwiedziny. Tylko co jeżeli ktoś przyjdzie 2 lub więcej razy tego samego dnia? Z drugiej strony jeżeli będzie tylko pytał o coś, to nie zostanie zarejestrowane (np. wyszukiwanie w katalogu, sprawdzenie stanu konta itp.).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 4 miesiÄ…c temu #210 przez KW
Replied by KW on topic Statystyki
Bogusia, mi generują się różne raporty i tak mam raport ile książek zostało wypożyczonych i zwróconych w danym dniu, miesiącu.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bogumiła Urban

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 4 miesiÄ…c temu #211 przez KW
Replied by KW on topic Statystyki
Co do liczby odwiedzin, policzenie sensownej wartości jest problematyczne. Można co najwyżej przybliżyć tą ilość, poprzez założenie, że np. jakaś akcja (jaka?) na koncie czytelnika to są odwiedziny. Tylko co jeżeli ktoś przyjdzie 2 lub więcej razy tego samego dnia?

Myślę, że tu powinien być licznik przy koncie czytelnika.

Z drugiej strony jeżeli będzie tylko pytał o coś, to nie zostanie zarejestrowane (np. wyszukiwanie w katalogu, sprawdzenie stanu konta itp.)

Jeśli tylko pyta, to też weźmy od niego legitymację i ją zeskanujmy - wtedy wyjdzie nam w odwiedzinach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 4 miesiÄ…c temu #219 przez rysiek_d
Replied by rysiek_d on topic Statystyki
w temacie 'raporty' umieściłem parę statystyk mogą się przydać
koha.org.pl/index.php/forum/11-raporty
Za tę wiadomość podziękował(a): Bogumiła Urban

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #222 przez Bogumiła Urban
Replied by Bogumiła Urban on topic Statystyki
Nasza propozycja jest taka, aby za odwiedziny traktować każde wejście na konto czytelnika w interfejsie b-karza. Jesli student rano przyjdzie i odda ksiazki, a potem za 3 godz wróci do b-ki, aby wypozyczyć, to powinny to być 2 odwiedziny. To logiczne. Tak samo, jesli student dzwoni albo mailuje, a bibliotekarz wchodzi na jego konto - to tez są naszym zdaniem odwiedziny (praca bibliotekarza, a nie fizyczna obecność studenta w murach b-ki).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0,000 s.