Import z MAKa

Więcej
8 lata 11 miesiÄ…c temu #254 przez przemas
Replied by przemas on topic Import z MAKa
Hej rysiek_d, mam pytanie - czy udało Ci się coś znaleźć z notatek odnośnie importu do Koha z Maka? Był bym bardzo wdzięczny za nie.

Pozdrawiam
Przemek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 11 miesiÄ…c temu #256 przez rysiek_d
Replied by rysiek_d on topic Import z MAKa
sÄ… dwie drogi przy konwersji
1. ustawiamy Mapowanie formatu MARC aby było zgodne z danymi z maka
2. przenosimy dane do podpól ustawionych w koha

wykaz pól podpól do konwersji
MAK / KOHA
przeniesienie wartości
923q / 952p - kod kreskowy
923n / 952i - numer inwentarzowy
923s / 952o - sygnatura
923c / 952g - cena
dodanie
952a - Stała lokalizacja np bib1
952b - Obecna lokalizacja np. bib1 (wprowadzamy kod biblioteki w Koha dodanej w
Administracja › Biblioteki i grupy
9522 wprowadzamy - ddc
952y kod materiału np książka zgodny z prowadzonym w Administracja › Zarządzanie typami dokumentów (/cgi-bin/koha/admin/itemtypes.pl)

9422 wprowadzamy - ddc
942c kod materiału tak jak 952y

jak chcesz instrukcję dla marcedit podeślij mi na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. np 100 rekordów z bazy i zrobię zrzuty z konwersji (najlepiej jakby rekordy miały więcej niż jeden egzemplarz )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 10 miesiÄ…c temu #257 przez przemas
Replied by przemas on topic Import z MAKa
Hej, dzięki za propozycję pomocy - z pewnością skorzystam. Na razie brakuje mi czasu na przygotowanie takiej paczki rekordów - walka z tworzeniem serwerowni - przenoszenie okablowanie - generalnie wielka rewolucja ;) a że robimy to we 2 osoby to przy okazji też i wielka masakra. Mam jeszcze pytanie jak wyglądało wyłapywanie jednakowych rekordów - bo na dzień dzisiejszy z pewnością będą dublety niestety. Czy może lepiej zrobić to w maku - czyli wywalić jednakowe opisy a tylko przenieść wszystkie 960 do jednego rekordu? no chyba że da się to jakoś ogarnąć jakimś skryptem czy jak...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0,000 s.